Malebná krajina České Kanady vás nadchne. Zvlněná, lehce kopcovitá krajina, prodchnutá nesčetným množstvím rybníků, hluboké, tajemné lesy plné hub, skaliska a balvany rozmanitých tvarů, vesničky a městečka plná života.

Taková je Česká Kanada, která se rozkládá na pomezí jižních Čech a západní Moravy při hranicích s Rakouskem.

Množství pěších turistických tras i cyklostezek vás provede nejen po přírodních krásách, ale ukáže vám i řadu historických objektů a památek, které stojí za to prozkoumat – např. zámek Červená Lhota, hrad Landštejn, historické centrum Jindřichova Hradce s gotickým hradem a renesančním zámkem a spoustu dalších míst.

Chata Klikáč

Chata Klikáč leží přímo na břehu Klikovského rybníka, na okraji malé chatové osady. Máte tak k dispozici malou soukromou pláž, která navazuje přímo na pozemek u chaty. V okolí je jen pár rekreačních chat a především pak krajina plná rozsáhlých, hlubokých lesů.

Do Jindřichova Hradce, za nákupy, poznáním, turistikou, zábavou to máte autem jen cca 15 minut.

Chata Raťák

Chata Raťák je umístěna v rekreační oblasti Ratmírovského rybníka, od kterého je vzdálena cca 5 minut chůze. Rybník disponuje veškerým zázemím pro provozování rekreačních aktivit – travnatá pláž s přístupem do vody, půjčovna loděk a paddleboardů, restaurace s teplou kuchyní, hřiště na tenis, volejbal, beachvolejbal, trampolíny pro děti.

Výhodou chaty je tak blízká dostupnost rekreačních aktivit a služeb při zachování dostateně klidné a nerušené polohy. Do Jindřichova Hradce je to autem cca 10 minut jízdy.