Hrad Landštejn

Malebná hradní zřícenina z počátku 13. století ukrytá v lesích České Kanady. Unikátní románský komplex nabízí i nádhernou vyhlídku z hradní Velké věže.

Mapy

Skalní útvar Ďáblová prdel

Jedním ze skalních útvarů v lesích kolem rybníka Zvůle je ukrytý balvan kuriózního tvaru. Najdete jej poblíž osady U Panského lesa v trojúhelníku osad Terezín, Nový Svět a Valtínov, cca 200 metrů od zelené turistické značky

Mapy

Zámek Červená Lhota

Renesanční vodní zámek, jeden z nejromantičtějších zámků u nás.

 

Mapy

Bizoní farma

V divoké krajině České Kanady leží malá osada Rožnov. Není to osada ledajaká. Je to kouzelné údolí, kde se prohání stádo bizonů. Tady najdete Bison Ranch.

Zde si přijdou na své, jak děti, tak rodiče. Neopakovatelným zážitkem je výlet mezi bizony. Pro děti na ranči nechybí ani trampolína, prolézačka, nafukovací hrad či kuželky. Dospělí ocení zajímavé menu a posezení ve stylové restauraci. Vybrat si můžete jak z tradičních jídel, tak ze specialit, jako je bizoní steak, burger či klobása.

Mapy

Jindřichův Hradec

Historické město nad rybníkem Vajgar, v jehož hladině se zrcadlí nádherné panorama gotického hradu a renesančního zámku.

 

Mapy

Rozhleda U Jakuba

V místě zvaném Havlova hora nedaleko obce Valtínov nabízí překrásný výhled do okolí rozhledna U Jakuba.

Tato unikátní stavba z lepených modřínových profilů připomínající svým ojedinělým tvarem tužku má celkovou výšku 40.7 metrů. Na rozhledně jsou celkem tři vyhlídková podlaží z nichž nejvyšší je umístěno ve výšce 33.3 metrů. Vystoupat k němu můžete po 180 schodech točitého schodiště z ocelových profilů s modřínovými stupni. V betonovém základu je umístěna galerie rozhleden a turistické centrum s občerstvením.

Nově je v těsné blízkosti rozhledny vybudován nádherný lesopark, který potěší zejména děti. Lesopark obsahuje přírodní bludiště s perníkovou chaloupkou, staroslovanské opevnění se strážnými věžemi. V opevnění a kolem něj jsou zabudované herní prvky. Pro odvážné je zde podzemní chodba s kostlivcem, pro nejmenší malé pískoviště a pro příznivce adrenalinu je v okolí lesoparku singltrek (dráha pro kola).

Mapy

Vysoký kámen

Vysoký kámen je se svými 738 metry nejvyšším bodem přírodního parku Česká Kanada. Místo nabízí hezký výhled do krajiny.

 

Mapy

Jindřišské údolí

Romantické údolí Hamerského potoka na Jindřichohradecku. Údolí je významné výskytem suťových lesů, jedlin, reliktních borů a přítomností chráněných rostlin a živočichů. Údolím vede Jindrova naučná stezka v délce 10 km a má 21 zastavení. Stezka začíná v Jindřichově Hradci a končí v Malém Ratmírově.

Mapy

Barokní klášter v Dačicích

Barokní dominanta města – areál františkánského kláštera se nachází za řekou Dyjí. Klášter není přístupný veřejnosti. Od roku 1998 patří Řádu bosých karmelitek, které jej trvale obývají.

 

Mapy

Obludiště Dolní pěna

Největší keřový labyrint ve střední Evropě v Dolní Pěně u Jindřichova Hradce.

 

Mapy

Zámek Český Rudolec

Zámek Český Rudolec, často přezdívaný Malá Hluboká, tvoří budova nepravidelného čtyřúhelníkového půdorysu se dvěma menšími nárožími a jednou větší hlavní věží. Býval obklopen rozsáhlým anglickým parkem.

Mapy

Kačležský rybník

Největší rybník České Kanady pochází z 2. poloviny 16. století a je součástí Národní přírodní památky Krvavý a Kačležský rybník. V oblasti se vyskytují chráněné duhy rostlin i živočichů. Koupání je možné od hráze rybníka.

Mapy